fbpx

HISTORIA STRUSS AUDIO

DOSKONAŁY DŹWIĘK OD 40 LAT

Struss Audio jest polską firmą zajmująca się konstruowaniem i produkcją wzmacniaczy audio klasy high-end. Ponad 40-letnie doświadczenie w branży, unikalny know-how i tysiące godzin słuchania muzyki, pozwoliły jej pracownikom na zaprojektowanie i produkcję wzmacniaczy spełniających oczekiwania nawet najbardziej wymagających pasjonatów sprzętu audio.

Wzmacniacze Struss Audio produkowane są z wykorzystaniem najlepszych gatunkowo komponentów oferowanych przez renomowane firmy. Szczególnie kondensatory i tranzystory polowe wybrane zostały ze szczególną starannością. Obwody oferowanych wzmacniaczy, montowane są w technologii SMD, co w połączeniu z precyzyjnym montażem elektrycznym i mechanicznym pozostałych komponentów, istotnie zwiększa niezawodność sprzętu i pozytywnie wpływa na jego brzmienie.

Unikatowe rozwiązania konstrukcyjne, objęte patentami, stanowią jeden z najistotniejszych elementów oferowanego sprzętu i zapewniają wysoką jakość dźwięku. Uzyskiwane brzmienie jest zbliżone do tego, które oferują najbardziej renomowane firmy na świecie. A w opinii niektórych użytkowników nawet lepsze.

TECHNOLOGIA I ZAMIŁOWANIE DO MUZYKI

Fascynacja muzyką rockową, szczególnie zespołem The Rolling Stones oraz zamiłowanie do dobrego dźwięku, sprawiły, że Zdzisław Hrynkiewicz-Struss zawodowo zajął się konstruowaniem wzmacniaczy. W latach 70-tych tylko nielicznych było stać na dobry sprzęt, więc założyciel firmy Struss Audio, odnalazł swój sposób na doskonały dźwięk w domu.

1975 - 1985 – ROZWÓJ KARIERY

Zdzisław Hrynkiewicz-Struss rozpoczyna swoją karierę zawodową od pracy w Polskiej Akademii Nauk, w zespole inżynierów elektroników. Doświadczenie zdobyte podczas konstruowania wzmacniaczy małych sygnałów, stosowanych w technikach pomiarowych, staje się fundamentem wiedzy, która w późniejszym okresie przyczynia się do powstania wysoko cenionych wzmacniaczy.

Początki produkcji są możliwe dzięki dostępności komponentów elektronicznych i współpracy z samodzielnym zakładem mechanicznym. Inspiracja pracami i konstrukcjami fińskiego profesora Matti Otali owocuje projektem i budową trzyczęściowego wzmacniacza, który po konfrontacji ze wzmacniaczem brytyjskiej firmy Quad zostaje sprzedany za równowartość Fiata 125P. Kolejny krok zawodowy to budowa magnetofonu kasetowego według własnego projektu.

1985 – 1990 – WSPÓŁPRACA Z FIRMAMI PHILIPS i STUDER AG

Współpraca z firmą Philips wiąże się z wymarzonym dla pasjonata elektroniki wyposażeniem – szczególnie w przyrządy pomiarowe i komponenty. Zdzisław Hrynkiewicz-Struss nawiązuje także współpracę z firmą Studer AG, dla której projektuje tor odczytu magnetofonu szpulowego Revox B77.

1995 – PIERWSZY WŁASNY PROJEKT - STRUSS 01-2

Po zakończeniu współpracy z Philipsem, Zdzisław Hrynkiewicz-Struss postanawia produkować wzmacniacze według własnych projektów. W efekcie powstaje Struss 01-2, nagrodzony przez miesięcznik „Hi-Fi i Muzyka” tytułem „Wzmacniacz roku 1995”, a następnie Struss 140, również nagrodzony tym tytułem w 1997 roku przez miesięcznik „Audio”.

1996 – POCZĄTKI STRUSS AMPLIFIERS

Decyzja o założeniu firmy Struss Amplifiers jest naturalną konsekwencją wcześniejszych działań. Nagradzane wzmacniacze, świetne wyniki testu organizatora Audio Show, Adama Mokrzyckiego oraz znakomite wyniki sprzedaży, potwierdzają trafność podjętej decyzji. Firmę tworzą Zdzisław Hrynkiewicz-Struss, Jego żona i kilku podwykonawców.

1997 – 2000

Produkcja wzmacniaczy-następców Struss 140L, M i S odbywa się w Instytucie Tele- i Radiotechnicznym w Warszawie. Jest to inicjatywa kierownika jednego z tamtejszych działów. Przy produkcji kolejnych wzmacniaczy wykorzystywane są fragmenty patentu Zdzisława Hrynkiewicza-Strussa. On sam prowadzi w tym czasie sklep „Przy Ratuszowej”, szybko dochodząc do wniosku, że bezczynne siedzenie to nie zajęcie dla Niego. Przez 2 lata pracuje nad nową konstrukcją opartą na odmiennych niż u konkurencji założeniach.


2001 – STRUSS Q JAKO EFEKT ODMIENNEJ FILOZOFII KONSTRUOWANIA

W 2001 roku na rynku pojawia się kolejny model wzmacniacza – Struss Q. Zostaje on ciepło przyjęty przez audiofilów i otrzymuje rekomendację miesięcznika „Audio Video”.

2002 – 2008 - CHOPIN

Trwa produkcja wzmacniacza „Chopin”. Nazwa obliguje twórcę do produkcji sprzętu najwyższej klasy, co przekłada się na najwyższe oceny w teście przeprowadzonym przez magazyn „Audio Video”. „Chopin” zostaje zaklasyfikowany do grupy High-End, zajmuje miejsce wśród najlepszych urządzeń testowanych przez miesięcznik w 2008 roku.


2011

Przychodzi czas na dynamiczny rozwój firmy. Sukces Chopina przekłada się na sukces biznesowy – rośnie zainteresowanie produktami firmy i tym samym sprzedaż.

2012

Wdrożona zostaje produkcja przemysłowa gwarantująca najwyższe standardy wykonania.
Zapewniona jest też pełna powtarzalność nowej generacji wzmacniaczy STRUSS serii R.


2013

Wyprodukowany w tym czasie model R-150 to dynamiczne, detaliczne i naturalne brzmienie. Błyskawicznie rośnie liczba partnerów biznesowych w Unii Europejskiej, pojawia się także dystrybutor w Kanadzie. Tamtejsi użytkownicy wystawiają wzmacniaczom znakomite opinie.

 

2015 – ZMIANY W STRUKTURZE

Zmienia się struktura własnościowa firmy. Pojawiają się udziałowcy biznesowi, którzy wierzą w efektywną sprzedaż wzmacniaczy na rynkach zagranicznych.
Firma zaczyna funkcjonować pod nazwą Struss Audio. Zmiany organizacyjne idą w parze z pracami nad nowym modelem wzmacniacza.

2017 – WZMACNIACZ DM 250

Efektem trzyletniej pracy nowego zespołu STRUSS AUDIO jest wzmacniacz DM 250. Po wielu latach prób i udoskonaleń uznano, że wykorzystana zostanie topologia rozłożenia poszczególnych elementów wnętrza wzmacniacza ze sprawdzonej konstrukcji z 2000 roku. W celu uzyskania optymalnych efektów końcowych wprowadzono jednak kilkadziesiąt istotnych zmian konstrukcyjnych. Wzmacniacz DM 250 to projekt i produkcja według najnowszych technologii oraz światowe standardy jakości i niezawodności.